Здоров’я нігтів

Чи знаєте Ви, що від стану нігтів залежить і Ваше власне здоров’я? Білі крапки тут, рожеві смужки там, зайва шорсткість або темні смуги можуть свідчити про захворювання печінки, легенів або серця – і все це можна «прочитати» за Вашими нігтями!

Бліді нігті

Занадто бліді нігті іноді пов’язані зі старінням. Але також це може бути ознакою серйозних захворювань: анемії, серцевої недостатності, діабету, захворювань печінки.

Білі нігті

Якщо нігті білого кольору з темною лунулою, це вказує на проблеми печінки, наприклад, гепатит. На цьому фото видно ознаки розлиття жовчі.

Жовті нігті

Поширена причина жовтизни – грибкові інфекції. Внаслідок розвитку інфекції нігтьове ложе втягується, нігті стоншуються і  знебарвлюються. Іноді жовтизна вказує на проблеми щитовидної залози або псоріаз. Темно-жовті та коричневі розводи на нігтях говорять про дерматоз. Це може бути також ознакою безсистемного прийому антибіотиків.

Голубуваті нігті

Нігті з синюватим відтінком означають, що організм відчуває нестачу кисню. Це може свідчити про легеневу інфекцію, пневмонію або про вроджені вади серця.

Борозни на нігтях

Рифлена/роз’їдена поверхня нігтя – рання ознака псоріазу або запального артриту. Псоріаз починається з нігтів у 10% випадків.

Зламані або розшаровані нігті

Сухі нігті, нігті, що розшаровуються або часто ламаються, говорять про захворювання щитовидки. У поєднанні з жовтизною – явна ознака грибкових інфекцій.

Червоні припухлі нігті

Якщо шкіра навколо нігтя запалилася, це може бути запалення нігтя. Це може бути внаслідок вовчака або іншого захворювання сполучної тканини.

Темна лінія на нігті

Темні лінії під нігтем повинні бути досліджені якомога швидше. Іноді вони спричинюються меланомою, найбільш небезпечним видом раку шкіри.

Огризок нігтя

Гризти нігті – шкідлива звичка. Якщо не можете зупинитися, варто обговорити це з Вашим лікарем.

Зміни нігтів рідко бувають першою ознакою захворювання. Не кожен з білими нігтями хворий на гепатит, проте відвідати дерматолога не завадить.