Що робити, якщо шкіра обличчя суха?

Сухість шкіри обличчя – поширена проблема, яка характерна переважно для чутливої, тонкої шкіри, що гостро реагує на неякісну косметику і несприятливі чинники навколишнього середовища. Якщо ця проблема актуальна і для Вас і Ви не знаєте, що робити, якщо шкіра обличчя дуже суха, перегляньте підхід до вибору косметики і засобів для домашнього догляду. Також варто збільшити питний режим: віддавайте перевагу чистій негазованій воді, яка буде зволожувати тканини зсередини і підтримувати внутрішні біохімічні реакції, які багато в чому визначають зовнішній стан людини і її самопочуття.

Чому шкіра обличчя суха?

Щоб знайти правильне рішення проблеми, необхідно дізнатися, чому шкіра сохне і залишається стягнутою більшу частину дня.

Причини сухості можуть бути різними:

 

Якщо суха шкіра обличчя і часто лущиться, постарайтеся виключити дію всіх цих несприятливих чинників.

Якою має бути косметика, якщо шкіра суха і стягнута?

Вибір косметичних засобів при сухій шкірі обличчя може бути складним, особливо без достатнього досвіду придбання якісної косметики. Віддавайте перевагу максимально натуральним кремам, маскам, які не викличуть лущення та свербіж. Косметика повинна підходити під Ваш тип шкіри, бути зволожуючою, але при цьому не порушувати дихання шкіри і не забивати пори.

Не варто захоплюватися надмірно жирними і поживними засобами, особливо в молодому віці. Подібна косметика створює повітронепроникну плівку, що може призводити до запальних реакцій і ослаблення місцевого імунітету. Креми з підвищеною жирністю необхідно наносити тільки на ніч. Вдень же краще користуватися легкими зволожуючими засобами. Деякі жінки не знають, що робити, якщо шкіра суха: чи потрібно частіше вмиватися, щоб вода зовні проникала в шкірні покриви? Чи можна користуватися милом?

Часті вмивання, всупереч поширеній думці, змивають захисну жирову плівку, яка підтримує шкіру в зволоженому стані. Також негативний вплив чинить і мило: у поєднанні з хлорованою водою воно сильно сушить шкіру, викликає свербіж і почервоніння, особливо при схильності до алергічних реакцій. Тому якщо шкіра суха, досить ранкового вмивання теплою кип’яченою водою або спеціальною косметичною водою. Як щоденний засіб для чищення краще використовувати не мило, а спеціальні неспиртові лосьйони або зволожуюче молочко.

Брак біотину як одна з причин сухості і стягнутості шкіри

В останні роки спостерігається підвищений інтерес до біотину – водорозчинного вітаміну групи B. Саме він виконує важливі біологічні функції всередині шкіри і її придатків, нормалізує обмін білків і жирів, може прискорювати синтез колагену і чинити позитивний вплив на красу і молодість шкіри. Прийом деяких препаратів, дотримання суворих дієт і захворювання органів травлення можуть призводити до нестачі біотину і погіршення стану шкіри.

Препарат Волвіт® усуває дефіцит цього вітаміну. Він рекомендований при підвищеній сухості шкіри, високому ризику розвитку шкірних захворювань, порушеннях роботи сальних залоз. Його можна використовувати і для профілактики сухості шкіри й авітамінозу, якщо Ви перебуваєте в несприятливих кліматичних умовах, змушені приймати тривалими курсами сульфаніламідні препарати або антибіотики.