Нігтьова естетика

Подбайте про здоров’я волосся і нігтів!

Стан і зовнішній вигляд нігтів, безсумнівно, є показниками здоров’я людини. За їхнім зовнішнім виглядом і кольором можна оцінити загальний стан організму і навіть поставити попередній діагноз. Так, у східній медицині за кольором нігтів діагностують деякі хвороби. Наприклад, рожевий колір мають нігті здорової людини, в той час як жовтий говорить про захворювання печінки, жовтуватий відтінок – про мозкові порушення, темно-коричневий – про еритреми, блідий – про анемію, блідо-червоний – про захворювання крові, білі плями видадуть порушення нервової системи, а сірі – ртутну інтоксикацію.

Однак однією з найбільш поширених проблем, з якою ми стикаємося, є ламкість і розшарування нігтів. Іноді разом з цією проблемою приходить підвищена сухість або жирність шкіри, лущення, а також випадання волосся. Однією з найбільш частих причин цього є брак біотину (водорозчинного вітаміну В 7 ). Часто наслідком саме дефіциту біотину є втрата волосся, погіршення його структури, порушення нормального функціонування шкіри, а також ламкість, розшаровування і порушення росту нігтів. У такому випадку самі лише засоби для місцевого застосування (шампуні, бальзами, креми тощо) часто не дають бажаного результату, оскільки причина проблеми криється всередині організму.

Що ж являє собою біотин?

Біотин належить до водорозчинних вітамінів і є життєво необхідною речовиною. Він не може накопичуватися в організмі, і навіть при надмірному  надходженні його надлишок швидко виводиться нирками. Біотин бере активну участь в обміні білків, жирів, вуглеводів і необхідний для нормального росту і розвитку клітин, з його допомогою відбувається синтез білка колагену – основного структурного компонента волосся, шкіри та нігтів.

Оскільки біотин контролює обмін жирів і переважно міститься в клітинах шкіри і волосся, він, природно, впливає на вміст жиру в шкірі. Брак вітаміну призводить до порушення сальних залоз, що може спровокувати себорею. Її наслідками є, зокрема, випадіння волосся і лупа. Водночас розвивається дефіцит сірки, при якому шкіра стає блідою, а волосся тьмяним. Більш ламкими стають і нігті.

Чималу роль відіграє біотин і в підтримці стабільного рівня цукру в крові.

Він допомагає також засвоювати білок і в обміні речовин є важливим союзником інших вітамінів групи В, таких як фолієва і пантотенова кислоти і вітамін В 12 . Крім того, біотин бере участь у розкладанні жирних кислот і в спалюванні жиру.

Біотин синтезується бактеріями кишкової флори, однак цієї кількості недостатньо. Тому основну частку біотину людина отримує з їжею.

Внаслідок цілої низки причин (а це може бути прийом антибіотиків, незбалансоване харчування, нестача ферменту, який бере участь у синтезі біотину) може виникнути дефіцит вітаміну в організмі. Це, в свою чергу, призводить до погіршення структури волосся, нігтів і шкіри.

В аптеках представлено безліч препаратів і вітамінно-мінеральних комплексів, що містять біотин, однак середня доза біотину в них не перевищує 30 мкг, що нижче добової потреби дорослої людини і на три порядки нижче звичайних лікувальних дозувань. Цей поріг подолано у новому для України препараті для лікування захворювань волосся, нігтів і шкіри – Волвіт®.

Волвіт® містить лікувальну дозу біотину – 5 мг. Важливою особливістю цього препарату є його безпека. Це пов’язано з тим, що біотин є водорозчинним вітаміном, тому навіть прийом дуже великих його доз не викликає передозування. Подібна тактика призначення дозволяє не тільки усунути дефіцит вітаміну в організмі, але і простимулювати фізіологічний ефект, пов’язаний з активною точкою докладання біотину. Завдяки наявності сірки в біотині шкіра стає гладкою, волосся пишним, а нігті прозорими. Незважаючи на безпеку препарату, перед його застосуванням ознайомтеся з вкладишем-інструкцією або проконсультуйтеся з фахівцем.

Не забувайте, що ключ до  розв’язання проблем шкіри, волосся і нігтів криється не тільки в усуненні основних захворювань і дефіцитів, які призводять до порушень, але й у допомозі організму у відновленні нормальних фізіологічних процесів. Не будемо забувати, наскільки важливі для нашого організму вітаміни і здоровий раціон харчування в цілому.