Як зміцнити нігті на руках?

Далеко не кожна жінка може похвалитися міцними нігтями на руках. Через часте використання лаку, нестачу вітамінів і кальцію нігтьова пластина може ставати тоншою і розшаровуватися. А в такому стані ні про який гарний манікюр не може бути й мови. Але засмучуватися не варто: при належній завзятості і комплексному підході можна зміцнити нігті і прискорити їх зростання.

Головне – систематичність. Якщо Ви почали приймати вітаміни або робити лікувальні ванни, то не пропускайте жодної процедури. Тільки перед активними діями варто переконатися у відсутності грибкового захворювання або якої-небудь хронічної патології, оскільки зміцнити нігті, застосовуючи тільки місцеві засоби, не вийде, якщо в основі проблеми лежить гормональний збій, інфекція або авітаміноз.

Основні причини розшарування нігтів:

Брак вітамінів – основна причина погіршення стану нігтів

Нігті, як шкіра і волосся, потребують поживних речовин. Якщо їх не вистачає, нігтьова пластина тьмяніє, починає розшаровуватися і втрачає блиск. Застосування засобів, що містять ацетон, звичка мити посуд без рукавичок, непрофесійні дії під час манікюру і загальне ослаблення організму – все це впливає на зовнішній стан нігтів, шкіри і волосся. Нігтьові пластини повинні регулярно підживлюватися корисними речовинами, які отримуються з кремів, масок та олій. Приготувати корисні склади можна вдома: якщо Ви не знаєте, як зміцнити нігті в домашніх умовах, зверніться до народних рецептів. В їх основі лежить застосування засобів, що живлять нігтьову пластину ззовні.

Вітаміни А і Е в масляному розчині відмінно підійдуть для захисту нігтьової пластини від несприятливих зовнішніх впливів. Робіть лікувальні ванночки хоча б 1-2 рази на тиждень, не рідше, бо зміцнити тонкі нігті на руках швидше не вийде. Зміцнюючий ефект має звичайна сіль: приготуйте міцний соляний розчин і занурте туди нігті на 5-10 хвилин. Процедуру не можна проводити при дрібних порізах та саднах на шкірі.

А чим зміцнити нігті ще, щоб впливати на проблему не тільки ззовні, але і зсередини? Комплексний підхід гарантує довготривалий ефект від використовуваних процедур і лікування. Ви дізналися, як можна зміцнити нігті за допомогою народних засобів, але організму часто потрібно вітамінне підживлення зсередини, особливо в період інтенсивних фізичних, розумових навантажень, коли йде активна витрата поживних речовин. Міцність нігтів залежить від кількості біотину, який надходить разом з їжею і синтезується організмом людини.

Брак біотину може призводити до депресій, сухості шкіри, зниження апетиту, м’язових судом. Заповнити нестачу цього вітаміну допоможуть спеціальні засоби. Волвіт® містить лікувальну дозу біотину 5 мг (вітамін В7). Препарат може рекомендуватися при розшаровуванні і слабкості нігтів, погіршенні стану шкіри і волосся.

Біотин для зміцнення нігтів

Волосся складається з кератину, в якому присутня сірка. Від вмісту сірки також залежить щільність та еластичність нігтів, оскільки вона бере участь у синтезі кератину і колагену. Біотин – джерело сірки, тому його по праву вважають вітаміном краси. При нестачі цього вітаміну не тільки нігтьові пластини будуть розшаровуватися і погано рости, але і шкіра почне швидко старіти і піддаватися дії гравітаційного птозу і провисати.

Тому якщо у Вас тонкі нігті, зверніть увагу на біотин. Засіб у таблетках Волвіт® містить цей вітамін у необхідній кількості, щоб підтримувати здоров’я шкіри, мати міцні і красиві нігті й відчувати прилив сил. Здорова мікрофлора кишечника синтезує біотин, але при прийомі антибіотиків, препаратів сульфаніламідної групи його кількість зменшується. Тому рекомендовано надходження біотину ззовні, у вигляді спеціальних вітамінних препаратів.