Догляд за шкірою під час морозів

Крім здорового рум’янцю на щоках, зимові морози можуть викликати сухість, роздратування або лущення шкіри. Особливо на такі симптоми страждають люди з проблемною шкірою. Але й ті, у кого зі шкірним покривом усе гаразд, можуть стати жертвою зимових морозів і перепадів температури. Як же зберегти свою шкіру м’якою і ніжною попри погодні умови? Відповідь на це запитання ми і спробуємо знайти.

Прості правила

Щоб шкіра в зимовий час була захищена і зберегла свою здорову красу, необхідно дотримуватися низки простих правил:

Більше зволоження і правильно підібраний крем

Вочевидь у вашій косметичці знайдеться зволожуючий крем, який постійно виручає вас у літній і весняний час. Але, на жаль, такий крем не зовсім допоможе вам узимку, оскільки в холодну пору року крему з легкою текстурою недостатньо. Основна зимова небезпека для шкіри – це зневоднення, а при різких перепадах температури, використанні в приміщеннях опалювальних приладів ця проблема посилюється. Який же крем вибрати, щоб захистити свою шкіру від впливів холоду?

Не забувайте також, що зволожуючий крем найкраще наносити за 20–30 хвилин до виходу, щоб він встиг увібратися і звикнути до температури тіла, поширитися в роговому шарі і створити захисний шар.

Зволоження повітря в приміщенні

Центральні системи опалення та штучні обігрівачі здатні не тільки утеплювати приміщення, але й пересушувати повітря. Притримувати прийнятний рівень вологості в приміщенні можна завдяки спеціальним зволожувачам повітря. Існує ще один спосіб зволожити повітря, більш народний, – просто розставити у приміщенні ємності з водою.

Захисні засоби від сонця

Як би дивно це не звучало, але від сонця варто захищатися не тільки влітку, але й узимку. У поєднанні зі сніговими відблисками зимове сонце може бути не менш небезпечним, ніж літнє. Для того щоб уберегти свою шкіру від впливу сонця, за 20–30 хвилин до виходу з дому наносите на шкіру рук і обличчя сонцезахисний крем. Якщо ж ви проводите багато часу на вулиці, то за можливості повторіть процедуру.

Захист шкіри губ

Зима – саме час для використання бальзамів для губ. Але через відсутність водної фази у складі бальзами зневоднюють шкіру губ, виникає необхідність використовувати їх усе більше і частіше. Тому, коли наносите зволожуючий крем на шкіру обличчя, рук за 20–30 хвилин перед виходом на вулицю, не забувайте наносити зволожуючий крем і на шкіру губ, а вже зверху, безпосередньо перед самим виходом на вулицю, змастіть губи бальзамом.

Турбота про руки

Шкіра на руках набагато тонша, ніж на інших ділянках тіла, тому взимку вона має особливу потребу в теплі і турботі. Не забувайте вдягати на руки теплі рукавички. Крім того, в зимову пору року для рук дуже корисними будуть спеціальні ванночки з ефірними оліями. Вони допоможуть зміцнити не тільки шкіру рук, але й нігті.

Турбота про п’яти

Вашим ногам узимку теж потрібна турбота. Важке тепле взуття, щільні колготки і шкарпетки, сухе повітря в приміщенні, різка зміна температури – з приміщення на холод і навпаки – все це викликає появу натоптувань, тріщин, грубої шкіри. Спробуйте кілька разів на тиждень на стопи наносити жирний крем або олію ші й одягати бавовняні шкарпетки. Ну і не забувайте очищати стопи від відмерлих клітин за допомогою звичайної пемзи або суміші морської солі з рослинними оліями.

Турбота про шкіру тіла

Навіть якщо навесні, восени або влітку ви могли обійтися без регулярного нанесення крему для тіла, то взимку після кожного прийому ванни або душу без такого крему краще не обходитися. Велику увагу потрібно приділити особливим ділянкам шкіри – гомілкам, ліктям, передпліччям. Завдяки такому догляду за шкірою взимку вже навесні ви сміливо зможете носити одяг з відкритими ділянками тіла.

Ніжний догляд

 Замість сухих масок і масок, здатних вбирати вологу зі шкіри, користуйтеся живильними насиченими масками, молочком, тоніком без спирту або м’якими пінними засобами. Пілінги, звичайно, так само можна використовувати, як і в будь-який інший час року. Але взимку краще відмовитися від жорстких пілінгів, а також засобів, що містять спирт. Вони можуть ще більше сушити вашу шкіру.

Відмова від гарячих ванн

Перебуваючи на холоді, ви мрієте про гарячу ванну або душ. Мріяти можна, але робити так небажано. Гаряча вода здатна зруйнувати ліпідний бар’єр шкіри, який утримує вологу. Та й взагалі взимку краще скоротити тривалість контакту з водою. Використовуйте теплу воду комфортної вам температури, а щоб зігрітися, найкраще використовувати різні ефірні олії. Достатньо лише змішати ефірні олії з медом, додати цю суміш у теплу ванну і насолоджуватися затишним зігріваючим ефектом.

Харчування

Взимку, як ніколи, правильне харчування потрібно організму. Дуже важливо дотримуватися балансу в своєму раціоні, щоб вчасно отримувати всі необхідні корисні речовини і водночас не нашкодити організму. Всі похибки харчування незабаром будуть помітні на шкірі обличчя, спини тощо.

Вітаміни

У холодну пору року вітаміни для шкіри грають незамінну роль і без них складно підтримувати захисні властивості шкіри на належному рівні, страждає зовнішній вигляд і можуть посилитися прояви себореї. Це все наслідки підвищеного холодового навантаження, стрес у вигляді перепадів температур, посилений метаболізм та енерговитрати в шкірних покривах, яким першими доводиться приймати удар на себе. У зимовий період шкірі рук, обличчя і тіла може знадобитися додатковий «поштовх зсередини», що можна зробити за допомогою вітамінів. Це робить актуальними лікувальні дози «вітаміну краси» біотину, який є активним інгредієнтом лікарського препарату Волвіт®. Біотин, що міститься в препараті, грає важливу роль в основних обмінних, захисних та енергетичних процесах у шкірі. Достатня лікувальна концентрація біотину здатна стимулювати обмінні процеси, це «вирівнює» жировий баланс у шкірі, покращує зовнішній вигляд та усуває причину жирного волосся або ж лущення при сухому типі шкіри. Крім того, біотин є джерелом сірки в синтезі кератину, бере участь у синтезі колагену і таким чином покращує структуру шкіри і її придатків – нігтів і волосся.

Серед іншого пам’ятайте: для лікування і профілактики різних можливих захворювань і зимових рецидивів лікар може рекомендувати вам препарат Волвіт®. Перед використанням препарату пропонуємо ознайомитись з Інструкцію.