Догляд за волоссям

Гарне волосся – це візитна картка жінки. А красивим може бути тільки здорове волосся – густе, еластичне, блискуче, добре відновлюване. У чому ж його секрет?

Волосся – індикатор загального фізичного і психічного стану його власниці. Постійний нервовий стан, перевтомлюваність обов’язково позначаться на стані волосся, швидше за все спровокувавши його випадіння.

Тому перша порада: якщо хочете мати гарне волосся – навчіться розслаблятися і боротися зі стресами. Тут допоможуть і спеціальні вправи на релаксацію, і щоденний прийом валеріани (або інших заспокійливих трав). Багато захворювань і жорсткі дієти можуть призвести до погіршення стану волосся і його зовнішнього вигляду. Тому, якщо з вашим волоссям коїться щось недобре, – обов’язково сходіть до лікаря-терапевта, здайте аналізи і перевірте загальний стан організму. Волосся може показувати, з яким органом негаразд. Сухе волосся (і шкіра голови) можуть свідчити про захворювання нирок, жирне волосся – про захворювання печінки.

Випадіння волосся може бути пов’язане з хворобами ендокринної системи, печінки або холециститом, рання сивина – із захворюваннями щитовидної залози. Якщо потрібно – почніть лікування, постарайтеся перейти на збалансоване повноцінне харчування, адже і воно не в останню чергу позначається на волоссі. Якщо ж стан волосся нагадує просто катастрофу: занадто активне випадіння, зміна структури, то варто звернутися до трихолога, за цим страшним словом ховається фахівець з лікування волосся.

Якщо серйозних захворювань немає, а хочеться, щоб волосся виглядало краще, потрібно приділити увагу питанню, як же ми ставимося до однієї з головних жіночих цінностей і чи дбаємо про неї щодня. Почати необхідно з підбору полівітамінного комплексу (добре приймати вітамін А в олії на чорний хліб курсом один місяць на рік, риб’ячий жир).

В осінній сезон обов’язково потрібно захищати волосся від дощу. Часи, коли дощова вода була кращою подругою жінки, залишилися в далекому минулому. Тому, якщо на вашому верхньому одязі немає капюшона, обов’язково носіть із собою парасольку чи щільну косинку. А якщо все-таки ви потрапили під дощ із непокритою головою, обов’язково вимийте її як тільки прийдете додому.

Взимку однаково поганим є і переохолодження (якщо ви ходите без головного убору), і перегрів (особливо, якщо ви, намагаючись приховати невдалу зачіску, не знімаєте шапку, заходячи з вулиці в яке-небудь приміщення), тому постарайтеся підбирати головний убір за погодою і обов’язково знімайте його в приміщенні.

Правильно мийте голову. По-перше, необхідно підібрати шампунь до типу волосся (жирне, сухе, нормальне, комбіноване). Причому при комбінованому типі волосся (жирне біля коріння, сухе по довжині) потрібно застосовувати шампунь для жирного волосся. Вода для миття не повинна бути дуже гарячою (не більше 50 градусів), а для жирного волосся краще використовувати воду кімнатної температури. Звичайно, краще за все використовувати кип’ячену або фільтровану воду, але, щоб це втілити в життя, потрібно набагато більше часу, ніж зазвичай, однак результат того вартий. Перед миттям волосся варто добре розчесати, поліпшивши кровообіг голови і знявши ороговілі залишки і частину забруднень (залишки засобів для укладання). Шампунь потрібно наносити на долоню, злегка його розвести водою, збити в піну і тільки потім нанести на змочене волосся, помасажувати шкіру голови і добре змити до стану, коли волосся скрипить. Скрип волосся – це, до речі, і показник того, наскільки добре підібраний шампунь. Після миття нанесіть на всю довжину волосся кондиціонер або бальзам і промийте волосся прохолодною водою (яку руки сприймають як теплу). Або замість бальзаму використовуйте природні ополіскувачі – відвари кропиви, шавлії, коріння лопуха, шишок хмелю, м’яти, календули, ромашки.

Сушити волосся потрібно промокаючи рушником, що добре вбирає вологу, і в жодному разі не терти. Мокре волосся потрібно розчісувати з особливою обережністю, бо воно дуже крихке. Довге волосся (і не тільки мокре) потрібно починати розчісувати з кінчиків, притримуючи кожне пасмо, потім причесати волосся від середини, і врешті – від коренів. Коротке волосся розчісують від коренів. Для розчісування волосся краще використовувати щітку з натуральною щетиною, при посиленому випаданні волосся – рідкий гребінь, у будь-якому випадку потрібно стежити, щоб гребінець не пошкоджував волосся і шкіру голови.

Волосся миють у міру необхідності, і щоденне миття – не завжди найкраще для здоров’я волосся, адже воно при цьому пересушується. Але частота миття – це дуже індивідуальна річ, тому кожен підбирає її для себе сам. Можна тільки порадити раз на тиждень, наприклад, замінювати миття шампунем миттям запареним теплою водою бородинським хлібом або жовтком яйця.

А ось що точно не рекомендується робити – сушити волосся щодня феном. Якщо ж частої гарячої сушки не уникнути, підберіть зволожуючий шампунь і кондиціонер із силіконами і зволожуючими речовинами і сушіть на мінімальному режимі, не затримуючись довго на одній ділянці.

Приділяйте увагу щоденному розчісуванню волосся і масажу шкіри голови, особливо ввечері перед сном, адже процедура не тільки покращує кровообіг і посилює ріст волосся, але і сприяє заспокоєнню і релаксації. Постарайтеся не стягувати весь час волосся в хвости, особливо високі, адже при цьому ви провокуєте їхню ламкість. Враховуючи модну тенденцію – стрічки і пов’язки, ми можемо дозволити нашому волоссю відпочити не тільки вдома, але і на роботі, підібравши його, не порушуючи напрямок росту волосся.

Періодично застосовуйте відновлюючі маски для волосся. Можна, звичайно, використовувати готові маски, які позиціонуються як вироблені з натуральних продуктів. Але, враховуючи, яка кількість хімічних перетворень відбувається з цими продуктами до того, як у наші руки потрапляють симпатичні упаковки, варто звернути увагу на народні засоби, які ми дійсно можемо застосувати в натуральному вигляді. Адже хто може знати точно, що якась із хімічних складових маски вам підійде? Народні засоби перевірені століттями.

Профілактичний засіб – змішайте 50 мл горілки і одну чайну ложку лимонного соку і втирайте в шкіру голови 2 тижні через день. Перед миттям можна зробити маску з одного жовтка і столової ложки касторової (мигдальної, реп’яхової) олії, можна додати чайну ложку меду, нанести на волосся в теплому стані, обернути волосся поліетиленом, зверху старим махровим рушником і потримати маску як мінімум годину (а краще – довше).

Рецепт більш швидкої маски: одну столову ложку коньяку і один жовток збити в піну і нанести на волосся на годину.

Щоб зробити волосся красивим, густим і блискучим, потрібно лише трохи праці, терпіння і кілька розкритих секретів.

Діна Сереброва. Спеціально для Жіночого Журналу StyleHive